Elektryk >> PROJEKTY >> Zwiększenie potencjału szkół zawodowych
DANE TELEADRESOWE
Zwiększenie potencjału szkół zawodowych

 

Zapraszamy na stronę internetową projektu

zawodowemazowsze.pl

 

Projektodawcą projektu systemowego jest Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. , partnerem Miasto Siedlce.

   Uczestnikami projektu są uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Siedlcach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

   Realizacja działań przewidzianych w ramach projektu przyczyni się do podniesienia umiejętności i wiedzy w zakresie kompetencji kluczowych, zwiększenia świadomości dotyczącej realizacji ścieżki edukacyjno- zawodowej, zdobycia doświadczenia zawodowego oraz umiejętności interpersonalnych uczniów. Zakłada również aktywizację współpracy pomiędzy pracodawcami a szkołami. Realizacja projektu ma poprawić jakość zajęć prowadzonych w pracowniach zawodowych poprzez ich doposażenie w nowoczesny sprzęt.

   W ramach projektu w ZSP nr 1 odbędą się dodatkowe, bezpłatne zajęcia z przedsiębiorczości, języków obcych, ITC, matematyki, fizyki oraz warsztaty z doradcą zawodowym a także doradztwo pedagogiczno-psychologiczne. Dodatkowo w okresie wakacji odbędą się staże u pracodawców.

  Wszystkie zajęcia będą odbywać się w budynku szkoły. Aby zwiększyć efektywność nauczania uczniowie zostaną podzieleni na małe grupy. Uczniowie nie ponoszą żadnych opłat z tytułu przystąpienia do projektu, uczestnictwa w zajęciach, czy odbywania staży.

   Projektem zostaną objęte są drugie i trzecie klasy technikum.
   Łącznie w projekcie weźmie udział 150 uczniów.

   Aby uczeń mógł wziąć udział w projekcie wystarczą dobre chęci oraz prawidłowo wypełnione dokumenty rekrutacyjne dostępne w sekcji "dokumenty do pobrania".

   Uczniowie klas trzecich technikum mają odbyć staże u pracodawców w lipcu 2014 roku, uczniowie klas drugich w lipcu 2015 roku. Staż trwa 4 tygodnie i jest płatny zarówno dla ucznia jak i opiekuna w zakładzie pracy :
dla ucznia 1600 zł + zwrot ewentualnych kosztów dojazdów do 200 zł,
dla opiekuna w zakładzie pracy 500 zł.

   W ramach projektu w naszej Szkole powstanie nowa pracownia elektryczna.
   Ogólna wartość jej wyposażenia to około 350 tysięcy złotych.

   Rekrutacja rusza 26 maja a zakończy się 4 czerwca. SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1
im. Stanisława Staszica w Siedlcach


adres: ul. Konarskiego 11, 08-110 Siedlce
e-mail: sekretariat@zsp1.siedlce.pl
telefon: 25 794-32-51
fax: 25 794-32-61

Godziny otwarcia sekretariatu:
pon - pt: 8:00 - 16:00
WAŻNE LINKI

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 w Siedlcach jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2019".

Dzisiejszy szczęśliwy numer

21